Gyereknek telefon: igen vagy nem?
A gyereket sokszor vádoljuk meg azzal, hogy belemerülnek a digitális világba és elhanyagolják a feladataikat, barátaikat és magukat is. Az ingergazdag közeg valóban függővé tesz, ahonnan nehéz kiutat találni. Ezért sem mindegy, mikor engedjük meg a gyerekeknek, hogy a mesenézésen túl játékokat is kipróbáljanak a telefonon, illetve mikor veszünk nekik saját eszközöket.
Gyereknek telefon: igen vagy nem?
A gyereket sokszor vádoljuk meg azzal, hogy belemerülnek a digitális világba és elhanyagolják a feladataikat, barátaikat és magukat is. Az ingergazdag közeg valóban függővé tesz, ahonnan nehéz kiutat találni. Ezért sem mindegy, mikor engedjük meg a gyerekeknek, hogy a mesenézésen túl játékokat is kipróbáljanak a telefonon, illetve mikor veszünk nekik saját eszközöket.
Minél kisebbek a gyerekek, annál jobban el kell őket zárni a technikai eszközök csábításától. Nem származik belőle előnyük, ha már 2 évesen be tudják kapcsolni a tabletet, de hátrány éri őket, amikor a fejlődésükhöz szükséges mozgások helyett naphosszat a telefon mellett görnyednek ahelyett, hogy észrevétlenül játékok által tanulnának, vagy mikor értelmetlen lövöldözésre használják jobb sorsa érdemes agytekervényeiket. A világ azonban változik, és ezt szülőként tudomásul kell vennünk.
Mikor érdemes telefont venni a gyereknek?
Hiába tudjuk a szívünkkel, hogy nincs még itt az ideje a technikai vívmányok megismerésének, az eszünk azt is tudja, hogy valahol meg kell húzni a határt. Valahol el kell kezdeni a telefonozást, és bár kisiskolásként is éretlenek még rá, előbb-utóbb nem ússzuk meg, hogy telefont vegyünk szemünk fényének. A telók ugyanis nem csak végtelen játékra alkalmasak.
Lehet rajtuk követni a gyerkőcöt, ami önállóan közlekedő gyerekek esetén óriási előny. Tarthatja a kapcsolatot velünk, a tanárokkal, és ha újra karantén lesz, az osztálytársaival is. Ha otthon kell újra tanulni, a telefont iskolai feladatok elvégzésére is használni lehet. A telefon tehát nem ördögtől való. Az nem mindegy, hogy mikor, mennyit és mire használjuk pontosan.
A mértékletesség ugyanis ebben is nagyon sokat számít. Ne azért vegyünk telefont az iskolásnak, mert másoknak is van. Ne is azért, mert unatkozik, hiszen ettől nem fogja jobban feltalálni magát, sőt, csak saját kis világába mélyed. Ha veszünk, azt alaposan fontoljuk meg, és azért tegyük, mert megtaláljuk azt a hasznos lehetőséget benne, amit be tudunk építeni az életvitelünkbe.
Mikor kell a telefon?
Ha gyermekünk önállóan közlekedik - gondolkodjunk el rajta. Hamarosan itt a téli időszak, korán sötétedik, és elég egy lekésett busz vagy egy hosszúra nyúló szakkör is ahhoz, hogy aggódni kezdjünk, amiért még mindig nem ért haza. De egy általános iskolai nap végén is nagy segítség lehet, ha éppen velünk történt valami és nem érünk oda például az edzés végére.
Ha már csak neki nincs az osztályból - szintén gondolkodjunk el rajta. Ahogy idősödnek, egyre nagyobb lesz a közösség nyomása és a barátok, osztálytársak befolyása, ami mellett a szülői észérvek semmit nem érnek.
Ha Ti is nyomjátok otthon - gondolkodj el rajta, ugyanis a személyes példamutatás sokkal többet számít, mint gondolnád. Nehéz ugyan elválasztani a munkát és a szórakozást, ezek egy szupergyors mini számítógéppel a zsebünkben már összefolynak, de ha a hagyományos szülő-gyerek viszonyba is befurakodik a kütyühasználat, akkor ott már sokat nem tud rontani egy újabb teló.
A hagyományos oktatás igyekszik kiaknázni a technológia előnyeit, igaz, ehhez nem mindig vannak meg a tárgyi feltételek. Az alternatív oktatási módszerek következetesen elzárkóznak tőle, és érdekes módon ezt vallják a Szilícium-völgy nagyurai is, akik saját bevallásuk szerint legalább tíz éves korukig eltiltották gyerekeiket a számítógépektől. Nyilván megvolt a jó okuk rá. Te kitaláltad már, mit válaszolsz, ha gyermeked neked szegezi a nagy kérdést? Ha veszel, nézz körül oldalunkon.
Back to school telefonkampányunk keretében (kis)iskolásoknak szánt telefonkészülékekkel segítjük a számotokra helyes döntés meghozatalát. Kínálatunkban találod talán a világ egyik legvagányabb kezdő készülékét, a Blaupunkt szuper versenyautóit. Ezeket a készülékeket 1-3 osztályosok részére ajánljuk. Arra tökéletesek, hogy elérhetőek legyenek, vagy ők elérjenek téged. Később persze már mások az igények! Ha igazán okos tlefonokra vágysz, akár olyanokra amik a tinik legkomolyabb igényeit is kiszolgálják az Oukitel legújabb készülékeit ajánljuk!