Ho-ho-horgász játékok a kínálatunkban
Emlékszel még a 80-as évek híres mesesorozatára, A nagy ho-ho-horgászra? A Csukás István forgatókönyve alapján készült animációs sorozat zenéje a 100 Folk Celsius előadásában Aranylemez lett, így nem túlzás azt állítani, a mese igazi korrajz, amire minden felnőtt jó szívvel emlékszik vissza. Az ügyetlen főhős barátjával, Főkukaccal sok-sok vicces kalandot élt át közös szenvedélyük, a pecázás közben.
A horgászós játékok nagyon népszerűek voltak a gyerekek körében akkor is és most is. A különböző alakú és színű halacskákat kiemelve a vízből, más és más apró jutalmat kaptak a fogásért a játékosok a búcsúkban, és számtalan mesekönyv, meg játék jelent meg a sorozat alapján, amikben a főszereplő bőrébe lehetett bújni.
Klasszikus horgász játékok otthon
A horgászós játékok több gyerek számára is felhőtlen szórakozást és észrevétlen fejlesztőelfoglaltságot kínálnak, és ezt most otthon is kipróbálhatjátok. A horgász játék egyszerű, de mégis kreatív játék, amit bármilyen anyag felhasználásával otthon is könnyen elkészíthettek.
Nem csak halacskákat lehet fogni, bármilyen figurából készülhet horgászós játék. Karton vagy dekorgumi felhasználásával vágjatok tetszőleges formákat, amikre mágnes kerül. A horgászbot hurkapálcából vagy több réteg kartonból is készülhet, kösd rá a madzagot, aminek a végére a megfelelő pólusú mágnes kerül, és már kész is a játék, amihez igazából még víz sem kell. A felületi feszültség miatt ugyanis a könnyű figurákat nehéz kiemelni a vízből, a kartonlapos megoldáshoz meg értelemszerűen nem is ajánlott nedvesség. De hidd el, a készen kapható szuper horgász játékok is jól működnek víz nélkül.
A játék lényege, hogy a játékosoknak minél többet kell kifogniuk a bábuk közül, legyenek azok vízben vagy szárazon, kádban vagy szőnyegen. Ha nehezíteni akarjátok a feladványt, mágnes helyett kampós csalit válasszatok, így nem lesz segítségetekre a vonzás törvénye, ellenben a kézügyesség nagyobb szerepet kap, és egymás fogását is meg tudjátok nehezíteni, ha gyorsabbak vagytok a többieknél.
Fogd ki Te is a tóból a zsákmányt!
A vicces kacsahorgászat még jobban megdolgoztatja a kézügyességet. A tál alján lévő halakhoz képest ezek a könnyű, műanyag figurák szeretnek úszkálni, és kiszámíthatatlanul mozognak a víz felszínén. Próbáld meg a pecaboton lévő horgot beakasztani a kiskacsák farkába, és így horgászd ki őket egyesével. De a két játékot ötvözhetitek is. Tegyél a tálba úszó és lesüllyedő figurákat is, és pecázz, amennyit csak tudsz. A játék akkor igazán izgalmas, ha minél több figurával játsszátok. Csapatba verődve a jó hangulatú szórakozás garantált.
A különböző formák révén a játék során lehet gyakorolni a színeket, méreteket, mintákat is, ha pedig minden barátnak jut elegendő pecabot, versenyezhettek is, kinek sikerül kifogni több halat a változatos horgász játékokkal! A horgász szenvedélyről ugyanis télen és nagyvárosban sem kell lemondanotok.
Ahogy a mese hősei bemutatták, pecázni akváriumokban, háztetőről, kéményből, fürdőkádban és szökőkútban is lehet. És a horgászás nem csak horgászbottal lehetséges, hanem képletesen is lehet párokat kifogni. A horgászós kártyával játszhattok Fekete Pétert is, de memóriajátékként is használhatjátok a lapokat. Meríts ihletet a felnőttként is élvezetes mese klasszikus hangulatából, csak legyél egy kicsit ügyesebb a nagy ho-ho-horgász figuránál!