Készítsetek otthon együtt vízfalat a Víz Világnapja alkalmából!
Ez a világnap jó alkalom arra, hogy megmutasd gyermekednek, mit jelent számunkra a víz, az élet elengedhetetlen feltétele. A világnap idei mottója: Vizet mindenkinek!
Az alapvető emberi jogok egyike: a víz
A Víz Világnapját 1993-ban, az ENSZ javaslatára vezették be. Célja, hogy felhívja a figyelmet egyik legnagyobb kincsünk, a tiszta víz fontosságára és az édesvízkészlet veszélyeztetettségére. Ebből az alkalomból megmutatjuk, hogyan készíthettek otthon szuper házi vízfalat, aminek segítségével játszva és kreatívan elmagyarázhatod csemetédnek a víz fontosságát, és a vízivással kapcsolatosan szót ejtünk a BPA mentességről is.
A Víz Világnapjának minden évben más-más mottója van, mind a vízfogyasztással kapcsolatos. Idén a „Vizet mindenkinek!” szlogen arra hívja fel a figyelmet, hogy a vízhez való hozzáférés alapvető emberi jog.
Fontos, hogy te is megtanítsd gyermekednek, hogy - bár mi nagyon szerencsések vagyunk - nem mindenhol folyik jó minőségű ivóvíz a csapból. A jövő generációjának tagjaként az ő sorsát is nagyban befolyásolja, hogyan gazdálkodunk jelenlegi vízkészleteinkkel!
Tanítsd őt játszva: építsetek otthon házi vízfalat!
Ehhez nem kell ezermesternek lenned, és kertes ház sem szükségeltetik hozzá, bár tény: jó időben, szabadtéren a legjobb móka! Szükséges hozzá néhány tölcsér, műanyag csövek kisebb-nagyobb méretre vágva, egy lavór vagy bármilyen gyűjtőedény, átlátszó ragasztó, néhány szál műanyag drót, és tetszés szerinti mennyiségű vízi játék (pl. szélforgó, félbevágott öntözőkanna vagy tusfürdős flakon, használaton kívüli kisvödör), amit nem sajnáltok beáldozni a szórakozás érdekében.
A vízfalat bármilyen függőleges, vízálló, sima felületen kialakíthatjátok. A fürdőszoba falán, a kerítésen, vagy egy erre a célra felállított, lyukas falon, mint a videóban is látható:
Fontos, hogy mielőtt élesben ráerősítitek a vizet elvezető elemeket a falra, teszteljétek, hogy biztosan át tud-e folyni rajta a víz. Legjobb, ha a csemete döntheti el, merre haladjon a víz útja, lényeg az, hogy lefelé menet minél több elemet érintsen. A végállomás legyen a lavór, vagy bármilyen gyűjtőedény, hogy a vizet újra tudjátok hasznosítani!
Fontos számodra a fenntarthatóság? Használj BPA mentes kulacsot!
Nagy valószínűséggel magad is hallottál már az aggodalmakról a műanyag palackok kémiai összetételével kapcsolatban. A rendkívül lassú lebomlású műanyag komoly környezetkárosító hatással rendelkezik, és az emberi szervezet számára sem ideális a benne lévő BPA miatt. A BPA szintetikus szerves anyag, amitől a műanyag ellenálló, kemény és áttetsző lesz. Ha a szervezetbe jut, sajnos egész más tulajdonságait mutatja meg: a női nemi hormonhoz, az ösztrogénhez hasonló hatással van rá.
»» Bővebben a BPA-ról itt írtunk ««
A BPA használatát az EU már 2010 óta nem engedélyezi cumisüvegekben, és korlátozta a vegyület használatát más, élelmiszerekkel érintkezésben álló anyagokban is. Te is tehetsz a BPA mentességért és a fenntarthatóságért, ha eldobható flakonok helyett BPA mentes, vagy üveg kulacsban viszed magaddal a vizet a játszótérre, kirándulásra, munkába. Válogass »» dizájnos Equa modelljeink közül itt ««