Kóla praktikák
Ne igyuk, használjuk fel másra!
"Kis mértékben gyógyszer, nagy mértékben méreg!" Valóban így van ez a népszerű kólával is?
Nálunk is nagyon népszerű a kóla! Bevallom én adok a gyermekeimnek, de csak mértékkel és ritkán! Teljesen úgysem tudnám kizárni az életünkből, de KreatívAnyukaként inkább másra használom fel vagy trükközök!
A hétvégén jöttek hozzánk vendégségbe és KÓLA TORTÁT készítettem, ami valójában nem is tartalmaz kólát :) MUTATOM!
Kép: Google
Receptet itt találsz:
http://nassolda.receptneked.hu/2015/11/26/3d-s-coca-cola-torta/
+TIPP Készülj fel, hogy nagy sikert fog aratni és mindenki tudni akarja majd a receptet! Hamar el fog fogyni! :)
De vissza a kezdetekhez, mi is az a kóla, hogyan lett?
A Coca-Cola egy patikában született, 1884-ben. John Smith Pemberton gyógyszerész COCAWINE-t készített, ez borból, kokadióból és kokain tartalmú kólalevél kivonatból állt. A gyógyszerészetben ekkor már rendszeresen használták koffeint és a kokaint is fájdalomcsillapításra. Tehát a Cocawine is élénkítő és fájdalomcsillapító hatással rendelkezett. A kóla kialakulása itt még nem ért véget, hamarosan alkohol tilalmat vezettek be, így Pemberton-nak el kellett készítenie a Cocawine alkoholmentes változatát. A népszerű italt először csak patikában, kimérve lehetett megvásárolni szirup formájában, majd ezt szódavízzel kellett feltölteni. A valódi siker akkor következet be mikor Benjamin Thomas és Joseph Whitehead üveggyáros javaslatára, palackozva kezdték el árulni. A szóda- vagy ásványvízzel higított nedűt 1899-től árulták palackozva, és ekkor nevezték el Coca-Cola-nak. Amikor ismerté váltak a kokain veszélyei, akkor az ízesítésre használt kokalevelekből kivonták a kokaint. Azt tudtad, hogy a Coca-Cola még ma is ilyen kokainmentes kokaleveleket használ a szirup elkészítéséhez a gyártás során?
JÓ TUDNI!
Egy 2012-es rendelet szerint az iskolai büfékben nem lehet magas cukor- és só tartalmú termékeket (pl. csokikat, csipszeket és bizonyos üdítőitalokat) valamint energiaitalokat árusítani, hiszen ezek ártalmasak lehetnek az egészségre. Ennek alapján mostantól a Coca-Cola magyarországi hálózata sem szállít italokat az iskolákba.
Forrás: http://www.mimicsoda.hu/print.php?id=1099
+TIPP 2 További tudományos olvasnivalóhoz Tessloff és Babilon MiMicsoda könyveket ITT tudsz rendelni!
Na, de ha nem isszuk meg, mire használhatjuk? Ismerd meg a kóla pozitív oldalát!
- Csípések
Itt a jó idő és vele együtt megjelennek a bogarak, rovarok és a csípések... A kóla gyorsan segít a kialakult bőrirritáción.
- Mosogatás
Serpenyőbe ragadt makacs ételmaradék, ugye ismerős mindenkinek? Ha az edénybe teszel egy kis kólát és berakod az előmelegített sütőbe, garantáltan lerövidül a mosogatási időd!
- Ablaktisztítás
Az autóablakáról is könnyen le tudod törölni a koszt és az odaragadt szennyeződéseket egy nedves és kólával átitatott szivaccsal.
- Rozsdaölő
Áztasd be a rozsdás eszközöket kólába és már nyoma sincs!
- Mosás
Sajnos múltkor a kisfiam elesett és véres lett a kedvenc pólója, nem jött ki a folt! De kólát tettem a mosógépbe az öblítőhöz, és kijött! Így menekült meg a kedvenc póló!
+ TRÜKK "Robbantás" - csak szabadba valósítsuk meg!
A diétás kólába dobj egy Mentos cukorkát, és figyeld, ahogy hatalmas sugárba tör elő, akár 10 méteres magasságot is elérhet a kóla-sugár.
A palackok, üvegek, kupakok utóélete
Mindenkit érintő probléma a műanyag palackok környezetszennyező hatása, hisz lebomlásuk nagyon időigényes!
Óvjuk, védjük környezetünket, Földünket!
Tudtad, hogy 450 év a műanyag palack lebomlási ideje? :(
Képek forrása: Pinterest