Nyár, barátok, terasz és Fröccs! Fröccs társasjáték
Alapvetően minden alkalommal szülőket szólítunk meg, de a cél mindig a gyerekek jóléte, fejlődése, szórakoztatása, vagy csak kényeztetetése. Most mégis inkább valami másra ösztönöznénk! Kényeztessük magunkat. Egy jó fröccsel. De mi is a fröccs, és mit mivel, mennyit és milyen arányban? Egyáltalán szabad-e. Vagy valóban aki a bort vizezi, más gazságokra is képes?
Ezeket kifejteni komoly történelmi áttekintés lenne. Vissza kellene nyúlnunk a borkultúra, vagyis sokkal inkább a borfogyasztás történelmi eredetéhez. Erre mi most nem vállalkoznánk. Mi sokkal inkább arra buzdítunk, hogy: Fröccsöt mindenkinek!
Nem kell hozzá más, mint pohár, jó kis bor, hideg szóda, és természetesen jó társaság! (fontos lenne elfelejteni az ásványvizet, mert az nem fröccsnek való). Na és illik tudni néhány alapfogalmat, ami ha rendelni akarjuk a fröccsünket, akkor fontos. Kis és nagy, vice és sport, lépések sora..
A „3 dl-esek”: Nagyfröccs Az igazi Fröccs: 1-2 arányban a bor javára (6,7%), Kisfröccs 1-1 arányban (5%), Hosszúlépés 2-1 arányban (3,3%).
Az „5 dl-esek”: Háziúr vagy Nagyházmester 1-4 arányban (8%), Házmester 2-3 arányban (6%), Viceházmester 3-2 arányban (4%), Sportfröccs vagy Kisházmester 4-1 arányban.
Az 1 literesek: Krúdy-fröccs 9-1 arányban (9%), Avasi Fröccs 3-7 arányban (7%), Polgármester 4-6 arányban (6%), Maflás 5-5 arányban (5%), Alpolgármester 6-4 arányban (4%), Sóherfröccs 9-1 arányban (1%). (bevallom őszintén, én is most tanulom)
Akkor kezdődhet a játék! Igen! Vagy valaki arra gondolt, hogy bárkit is ivásra bíztatnánk? Nem, ez mind a Fröccs nevű játékról szól.
A játékot Hajnóczy Soma kétszeres bűvész világbajnok álmodta meg. Hogy honnan juthatott eszébe? Inkább nem találgatok. A játék mindenesetre nagyon jóra sikerült. Kicsit a múltat idézi, mintha a Fröccs retro érzés lenne, pedig szerintem örök! De valahova időben el kellett helyezni, és valljuk be ez a kor jól áll neki.
A játékban van csavar rendesen, és ahogy a fröccs is fogy, a játék is egyre érdekesebb lesz. Érdemes észnél maradni, így a fentiek alapján az alacsonyabb alkohol tartalmú fröccs típusokat választani. Persze a kérdés, hogy mi a cél!? Az alap: pohár, bor, szóda, karakterkártyák, pénzérmék, és kártyák amivel borsot törhetsz a társak orra alá. A cél, hogy a fröccsök eladásából, minél nagyobb bevételre tegyél szert! Vagy, hogy nagyon jól érezd magad a végére! Ivásra, vagyis játékra fel.
Én stílusosan: Emelem poharam!
A Fröccs társasjátékról itt olvashatsz bővebben.