Vizes játékok a lakásban
Hogy ne áztasd el az alsó szomszédot! :)
Kinn épp tombol a kánikula, egyre erősebb az UV sugárzás. Persze a gyerekek ilyenkor is a kertben szeretnének pancsolni, a káros hatások nem nagyon zavarják őket. A vizes játékok mindig felkeltik a gyerekek érdeklődését, legyen akár óvodás, akár iskolás gyermekről szó. Ahhoz, hogy ezt az igényt kielégíthessük, nem feltétlenül kell kerttel rendelkeznünk. Egy lakásban is elő tudunk teremteni olyan körülményeket, melyek ugyanolyan izgalmat és biztonságot nyújtanak, mint a kerti vizes játékok. Alábbi tippjeim akkor is jók, amikor egy nyári zivatar miatt a lakásban kell megteremteni az aktív játékhoz szükséges környezetet.
Az első fontos lépés, hogy jelöljünk ki a lakásban egy olyan helyet, ahol nem probléma, ha néhány csöpp (néhány tócsa) víz a földre kerül. Nagyon fontos, hogy ne szakítsuk meg a játékot azzal, hogy percenként szólunk, hogy ne locsolja ki a vizet. Legyen kéznél néhány törülköző vagy törlőkendő, ha esetleg nagyobb mennyiségű víz távozna játék közben.
Csecsemőknek
Rakj egy törülközőt a földre, majd ezután helyezz egy nagyobb laposabb tálcát rá. Tölts egy kancsóba vizet, amit aztán a tálcába öntesz. Fektesd a picit a tálca közelébe, hogy a kis kezeivel tudjon pancsolni. Rakj a tálcába nagyobb fürdőszobai játékokat, melyeket be tud vizezni! Fürdőszobai játékainkat ITT tudod elérni. Ha nincs nagyobb hely, ahol kényelmesen elférnétek, akár a kádban is mehet a pancsi!
Maradj a közelben, hogy figyelhesd őt, nehogy az arcát is a vízbe tegye! Fontos, hogy a vizes játékok közben is a közelükben maradjunk, hiszen a gyerekek akaratlanul is veszélybe sodorhatják magukat.
Kisgyerekeknek
Helyezz a földre fürdőlepedőket vagy néhány konyhai törülközőt. Tölts meg egy kancsót vízzel. A törülközőkre rakj egy nagyobb műanyag vagy más, törhetetlen tálat. A kancsó vizét öntsd bele, majd adj néhány kanalat és csészét a kicsinek. Indulhat a játék!
Ha már unod a csészéket, akkor használj helyette kisautókat! Fogj egy nagyobb tálat, önts bele szappanos vizet (habfürdő is jó lesz), majd rakd bele a kisautókat! Kész is az autómosó! Állatfigurákkal is működik, dínókat is jó fürdetni! Kisautóinkat ITT, a dínókat pedig ITT találod.
Jégbe zárt világ játék! Ez a tipp azoknak is jó, akiknek a csemetéje most van az „Én utálok fürödni!” korszakban. Fogj egy műanyag edényt, rakj bele kisebb műanyag játékokat, majd irány a fagyasztó! Amikor berakod vízbe, a játék rövidesen felolvad és elkezdhetsz játszani a kiolvadt figurákkal. Tipp: készítsd szórejtvényt! Rakj bele betűket, amiket a helyes sorrendbe kell raknia!
Palackba zárt óceán játék! Ha a suliban éppen az óceánok világáról tanulnak a gyerekek, akkor itt a megfelelő pillanat, hogy a gyakorlatban is elmerülj! Tegyél egy műanyag palackba csillámport és kagylókat vagy kisebb vízi állatfigurákat. Egy tölcsér segítségével töltsd meg félig az üveget. Adj hozzá néhány csepp zöld vagy kék festéket, illetve kis olajat. Jól csavard rá a kupakot, és halld az óceán hangját!
Vízcsepp futam! Vigyél egy kis tudományt a mindennapokba! Ha még nem érti a felületi feszültség fizikai hátterét, vagy a víz molekulájának szerkezetét, akkor is jó móka! Hogy mire van szükséged? Egy vékony cső (pl. egy szívószál), zsírpapír, lapos felület, szemcsepp. Helyezd le a zsírpapírt, majd csöppents rá cseppeket (a méretük rajtad múlik). Fogjatok 1-1 szívószálat, húzzátok meg a célvonalat, és máris indulhat a verseny! Amilyen egyszerű, olyan izgalmas!
Forrás:
http://www.whatdowedoallday.com/2014/10/indoor-water-play-ideas-for-kids.html
http://thestay-at-home-momsurvivalguide.com/2015/08/simple-tips-for-water-play-indoors.html