Fejlesztő játékok
A "fejlesztő játékok" olyan játékokat és tevékenységeket jelentenek, amelyeket kifejezetten a gyermekek növekedésének és fejlődésének elősegítésére terveztek különböző területeken, például a kognitív, motoros, szociális, érzelmi és nyelvi készségek terén. Ezeket a játékokat gyakran használják a szülők, gondozók, pedagógusok és terapeuták, hogy szórakoztató és magával ragadó élményeket nyújtsanak a gyermekeknek, miközben támogatják a tanulást és a fejlődést.
Íme néhány példa a készségterületenként kategorizált fejlesztőjátékokra:
1. Kognitív készségek:
- Válogató és párosító játékok
- Memóriajátékok (például párosító játékok)
- Rejtvényjátékok (kirakós játékok, alakzatok kirakása)
- Problémamegoldó játékok (labirintus-rejtvények, logikai rejtvények)
2. Motoros készségek:
- Építőkockák és építőkészletek
- Finommotoros játékok (rakosgatás, gyöngyfűzés)
- Durva motoros játékok (egyensúlyozó játékok, akadálypályák)
- Kültéri játékok (labdafogás és -dobás, biciklizés)
3. Szociális készségek:
- Kooperatív játékok (csapatépítő tevékenységek, csoportos kihívások).
- Szerepjátékok (színlelt játék babákkal, akciófigurákkal vagy jelmezekkel)
- Fordulós játékok (társasjátékok, kártyajátékok)
- Együttműködő tevékenységek (építési projektek, művészeti projektek)
4. Érzelmi készségek:
- Érzelemfelismerő játékok (arckifejezések és érzelmek összevetése).
- Mesélő és elbeszélő játékok (érzelmekkel kapcsolatos történetek létrehozása)
- Relaxációs és tudatossági játékok (légzőgyakorlatok, irányított képalkotás)
5. Nyelvi készségek:
- Szókincsfejlesztő játékok (szórejtvények, szóasszociációs játékok).
- Mesélő játékok (közös történetalkotás, mesekocka)
- Fonikai és betűfelismerő játékok (ábécérakók, betűpárosító játékok)
Ez csak néhány példa, és számtalan más fejlesztő játék és tevékenység áll rendelkezésre a gyermekek fejlődésének és tanulásának támogatására. A legfontosabb, hogy olyan játékokat válasszunk, amelyek életkoruknak megfelelőek, magával ragadóak, és a gyermek sajátos igényeihez és érdeklődési köréhez igazodnak.
A fejlesztőjátékok több kategóriába rendezve találhatóak meg áruházunkban. A logikai készségfejlesztés csak egyik lehetséges csoportja ezeknek a játékoknak. Emellett gondolkodtató-ügyességi, térlátást, finommotorikát, szem-kéz koordinációt segítő és természetes anyagú fajátékokat is találsz áruházunkban, ahol ezenkívül külön kategóriába gyűjtöttük a sajátos nevelési igényű gyerekek fejlesztésben is használható fejlesztőjátékokat.
Okos játékok a gyerekeknek
A logikai játékok már egy éves kortól fejlesztik a gyerekeket, nehézségük fokozatosan emelhető a gyerkőcök egyéni fejlődési üteméhez alkalmazkodva. Termékeink között találtok vízben használatos zsírkrétát, színezőket, különféle témaköröket oktató füzeteket, amik minden korosztály számára tartogatnak érdekességet. Könnyűtől a nehezebbig vagy akár a tantárgyi versenyfeladatokig egyre nehezedő feladatsorokat is adhatunk a gyerkőcöknek akár napi vagy heti rendszerességgel.
A fejlesztőfüzetek ideális útitársak. Bármilyen hosszú utazásra indulunk a gyerkőccel, legyen nálunk legalább egy, ami kis helyet foglal, és akár hivatali vagy orvosi várakozási időtartam alatt is nagy segítségére lehet a leterhelt szülőnek. Változatos feladataik nem csak lefoglalják, hanem tanítják is a gyerekeket, akik hozzászoknak a változatos feladványok hangulatához, ami csökkenti a stresszhelyzetet az iskolában is.
A kifestők, színezők, rajzoktató, betűtanító sorozatok is segítenek az okos gyerekek még okosabbá fejlesztésében. A puzzle játékok mellett a mágneses és a labirintus feladványok is népszerűek minden korosztály körében. Ezekkel kicsik és nagyok együtt is jót tudnak játszani. Az órát tanító játék mellett az ovisok kedvence az ősi számológép, az abakusz is, aminek színes golyóit előszeretettel húzogatják a gyerekek.
Fejlesztőfüzetek
A LÜK füzetek a logikai gondolkodást, megfigyelőképességet, kitartást, összehasonlító és elemzési képességet fejlesztik ovis és kisiskolás gyerekeknél. Változatos témakörökben készült füzeteik egy műanyag kirakótáblával használhatók, amibe számozott lapocskák kerülnek. Ezeket kell a feladatok megoldása által meghatározott sorrendben a táblára helyezni. A játék önállóan játszható és a megoldás leellenőrizhető. A feladványok játékosan segítik az írás, olvasás, gondolkodás fejlesztését, valamint a kitartást is.
A Piccolo is óvodai és iskolai feladatokhoz kapcsolódó feladatkártyákkal mozgatja meg az agyat, csak a megoldás itt a kereten lévő korongok mozgatásával jelölhető be. Ennek előnye, hogy a vizuális képességeket és a kézügyességet is fejleszti.
A Brainbox és Piatnik feladatkártyák, a fejlesztő puzzle-ök, a súlyrakosgató játékok és a Melissa & Doug és a Janod fejlesztő fajátékai mind élményteli tanulást jelentenek, segítségükkel két játéknap sosem egyforma. A fejlesztőjátékok sora végeláthatatlan, hogy a gondolkodás sose legyen unalmas.